امام جمعه نجف

امام جمعه نجف اشرف: عربستان سعودی مسئول مبتلا شدن یک میلیون نفر یمنی به وبا است

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام و المسلمین سید صدرالدین قپانچی امام جمعه نجف اشرف در خطبه های نماز جمعه که در حسینیه کبری نجف اشرف ایراد شد، گفت: تصمیم رؤسای سه گانه عراق در اجرای انتخابات در وقت معین آن، اقدامی به جاست و این تصمیم حق قانونی ملت عراق است.

حجت الاسلام قپانچی به تظاهرات کردستان عراق اشاره کرد و گفت: تظاهرات کنندگان خواستار سقوط دولت اقلیم بودند که در پرداخت حقوق کارمندان ناتوان است.

وی اشاره کرد: دولت اقلیم آزادی ها را مصادره و تظاهرات کنندگان را سرکوب کرده است و رئیس اقلیم از دست های پنهانی سخن می‌گوید که کردستان را تهدید می کند؛ در حالی که تظاهرات کنندگان با حضور در خیابان ها خواهان رهایی از استبداد احزاب حاکم هستند.

سید قپانچی در خصوص مسائل بین الملل به تظاهرات قدس و سرکوب آن اشاره کرد و گفت: شورای امنیت، وتوی آمریکا را باطل می کند.

وی از دیدگاه وزیر خارجه بحرین که مسئله فلسطین را یک مسئله حاشیه ای عنوان کرده بود، ابراز تأسف کرد.

امام جمعه نجف اشرف به مسئله یمن اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار های صلیب سرخ، عربستان سعودی و سیاست های متجاوزانه آن مسئول مبتلا شدن یک میلیون نفر یمنی به وبا است.

حجت الاسلام قپانچی تاکید کرد: دولت عربستان با وجود تمام هزینه ها، تجاوز ها و حمایت های بین المللی، زمانی که موشک های حوثی ها فرودگاه ها و پایگاه های نظامی آنان را در ریاض هدف قرار می دهد، با شکستی حقیقی مواجه می شود.

خطبه دینی: بعد از داعش جنگ نرم در پیش است

حجت الاسلام قپانچی گفت: تهدید بعد از داعش جنگ فرهنگی یا همان جنگ نرم است که هدفش از هم پاشیدن جامعه و نابودی آن است.

وی تاکید کرد: مسئولیت مقابله با این تهدید، به عهده حکومت و تمامی نهاد های رسانه ای، حوزه علمیه و مراکز فرهنگی و خانواده ها است.

سید قپانچی به ضرورت مبارزه با طلاق در عراق که به ۲۰% رسیده اشاره کرد و گفت: از دلایل طلاق، بد اخلاقی، توقعات بسیار، فقر معیشتی، ضعف فرهنگ دینی و التزام دینی و تسلیم در برابر فریب های شیطان است.

وی از تصمیم دادگاه فدرال عراق که عقد ازدواج موقت را باطل اعلام کرده، ابراز تأسف کرد و گفت: این تصمیم مخالف مذهب شیعه اهل بیت (علیهم السلام) است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *